آخرین مطالب
قوامی به خانه ملت پاسخ دا

قوامی به خانه ملت پاسخ داد؛
مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز چنگی به دل نمی زند / آیا دولت از افزایش قیمت دلار منتفع می شود؟
سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مدیریت بانک مرکزی در خصوص بازار ارز در مدت اخیر ، خیلی جالب نبود.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی

هادی قوامی در گفت ‌و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت در خصوص تحولات بازار ارز گفت:در خصوص وضعیت بازار ارز باید به نکاتی توجه شود که می توان به این موضوع اشاره کرد که عرضه کننده و خریدار اصلی ارز دولت است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید توجه داشت در بودجه سالانه حدود 53 میلیارد دلار فروش نفت پیش بینی شده،که حدود 27میلیارد دلار از درآمدهای مذکور با تقاضای دولت با تبدیل به ریال در قالب بودجه در اختیار دولت قرار می گیرد.

دولت از افزایش قیمت دلار منتفع می شود

قوامی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بزرگترین خریدار و عرضه کننده ارز دولت محسوب می شود، تصریح کرد:افزایش قیمت ارز، به نفع دولت است چرا که نرخ محاسباتی دلار براساس بودجه در سال جاری 3هزار و 300تومان در نظر گرفته شده بود اما قیمت دلار در مدت اخیر به بیش از 4هزار و 500تومان رسیده، که بطور طبیعی اتفاقات مذکور باعث کسب درآمد برای دولت می شود.

مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز چنگی به دل نمی زند

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:هرچند دولت اعلام می کند مایل به کسب درآمد از راهکار افزایش قیمت ارز نیست اما واقعیت اقتصادی این است که دولت از این موضوع بهره مند می شود.

قوامی با بیان اینکه عرضه و تقاضا قیمت دلار را باید در بازار تعیین کند، افزود:براساس قانون نرخ ارز باید بصورت شناور مدیریت شده تعیین شود و دراین راستا باید دولت بازار را مدیریت کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در مدت اخیر مدیریت بانک مرکزی در خصوص بازار ارز، خیلی جالب نبوده و باید بصورت موثرتر بازار را مدیریت کند تا التهابات بازار ارز متوقف شود./

پایان پیام
تاریخ ارسال خبر : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
تعداد بازدید : 77
*
*
*
*