آخرین مطالب
قوامی در اخطار قانون اساسی:

قوامی در اخطار قانون اساسی:
مذاکرات رسیدگی به صلاحیت وزرا به بررسی عملکرد جاری وزارتخانه‌ها محدود شده است
سرویس صحن
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نسبت به اینکه مذاکرات رسیدگی به صلاحیت وزرا در صحن علنی به بررسی عملکرد جاری وزارتخانه‌ها محدود شده، انتقاد کرد.
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
هادی قوامی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 28 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم با استناد به اصل 137 قانون اساسی و ماده 206 آیین نامه داخلی مجلس گفت: در قانون اساسی آمده هر یک از وزیران مسئول وظیفه خاص خود در مقابل رئیس جمهور و مجلس است و در اموری که به تصویب هیات وزیران می رسد مسئول اعمال دیگران هم هست.

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در ماده 206 هم تاکید شده وزرا در دفاعیات خود نحوه اجرای برنامه خود را تشریح کنند؛ با توجه به زمان باقی مانده انتظار می شود که وزرای پیشنهادی توضیح دهند به چه نحوی می خواهند برنامه ششم توسعه را اجرایی کنند و در این مسیر چه مشکلاتی از جمله تداخل با وزارتخانه های دیگر دارند تا مجلس مسیر را برای رسیدن به سند چشم انداز فراهم کند.

وی افزود: تا چشم انداز ایران 1404 زمان زیادی نداریم اما متاسفانه مذاکرات و گفت و گو های بررسی صلاحیت وزرا به عملکرد جاری وزارتخانه ها محدود شده و توجه کمتری به اصل 137 قانون اساسی و ماده 206 آیین نامه شده است لازم می دانم رئیس مجلس دراین باره تذکر جدی تری بدهد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار و تذکر اظهار داشت: در بخش اول بررسی صلاحیت وزرا، اینکه کابینه چه اندازه باعث رشد کشور می شود، بررسی شد و در بخش دوم نیز هر وزیر باید در خصوص حوزه خود توضیح دهد اما لازم است به اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه نیز توجه جدی شود و نحوه وصول اهداف اسناد بالادستی را مدنظر بگیرند انتظار می رود وزرا به این موضوع دقت بیشتری داشته باشند./

پایان پیام
کلید واژه ها
هادی قوامی - رای اعتما
تاریخ ارسال خبر : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
تعداد بازدید : 111
*
*
*
*