آخرین مطالب
در صحن علنی مطرح شد؛

در صحن علنی مطرح شد؛
قوامی: برنامه وزرا باید نشان‎دهنده سازوکارها باشد نه تکرار برنامه ششم/دکتر لاریجانی: فرمت ثابتی برای برنامه‌نویسی وزارتخانه‌ها وجود ندارد
سرویس صحن
نماینده مردم اسفراین در مجلس نسبت به خارج از موضوع صحبت کردن ناطقان، فرمت برنامه ارائه شده وزرا و نحوه بررسی آن‌ها از سوی نمایندگان در صحن علنی مجلس انتقاد کرد.
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹
هادی قوامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 25 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در تذکری شفاهی، گفت: اگر رئیس جلسه تشخیص دهد ناطق از موضوع خارج شده یا باید نطق وی را قطع کنند یا باید تذکر داده شود تا در موضوع صحبت کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده 226 آئین‌نامه داخلی مجلس در رابطه با برنامه پیشنهادی دولت دو بخش کلیات و جزئیات مطرح است که نمایندگان می‌توانستند در زمان بررسی کلیات کابینه با آن مخالفت یا موافقت کنند اما اکنون باید به جزئیات برنامه‌های هریک از وزرا بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین معاون نظارت گزارشی تهیه کردند که اگر وزیری برنامه خود را عینا مانند برنامه ششم یا وظیفه وزارتخانه را آورده باشد، این برنامه اشتباه است چراکه برنامه وزرا باید سازو کارها را نشان دهد، درواقع باید بگویند؛ چطور می‌توان بر اساس برنامه ششم توسعه یا قانون آن وزارتخانه از وضع موجود به وضع مطلوب برسیم.

دکتر لاریجانی: فرمت ثابتی برای برنامه نویسی وزارتخانه‌ها وجود ندارد

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: مگر آنکه فرمتی را از دولت بخواهیم که در زمان برنامه‌نویسی به این آن توجه کند در غیر این صورت از آنجا که فرمت مشخص و ثابتی ندارد البته ما توصیه کردیم در هنگام برنامه‌نویسی توجه به اسناد بالادستی و قانون برنامه داشته باشند./

پایان پیام
تاریخ ارسال خبر : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
تعداد بازدید : 103
*
*
*
*