آخرین مطالب
نماینده مجلس: 500 هزار میلیارد تومان در بخش طرح های نیمه تمام بدهی وجود دارد


بجنورد- ایرنا- نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون 500 هزار میلیارد تومان بدیهی در بخش طرح های نیمه تمام از ادوار گذشته وجود دارد که به علت کسری بودجه در آن دولت ها، به دولت یازدهم منتقل شده است.
به گزارش ایرنا هادی قوامی جمعه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به عنوان جانشین رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی برگزارشد اظهار کرد: با توجه به انباشت بدهی از سال های گذشته به تامین اجتماعی از سوی دولت ها هم اکنون دولت 100هزار میلیارد ریال به تامین اجتماعی بدهکار است که امیدواریم پرداخت 300 هزار میلیارد ریال از این بدهی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شود.
وی با بیان اینکه این پرداخت بدهی باید از طریق واگذاری املاک مازاد، اوراق بهادار ، فراورده های نفتی و برخی امتیازهای مورد توافق پرداخت شود.
این نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان دارای مشکلات جدی است که باید از ظرفیت ستاد اقتصاد مقاومتی کمک شود تا این موانع رفع شود.
قوامی با بیان این که پتروشیمی طی سال های گذشته با سرمایه گذاری ایجاد شده است، افزود: هم اکنون پتروشیمی خراسان به دوران پایان عمر خود نزدیک می شود و تا 10 سال آینده مستهلک خواهد شد بنابراین طرح توسعه آن اجتناب ناپذیر است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ملاحظات سیاسی موجب شد تا سرمایه گذاری ها در برخی نقاط بدون توجیه انجام شود گفت: امروز طرح توسعه پتروشیمی، خطای سرمایه گذاری نیست و باید متناسب با اولویت ها و ملاحظات اقتصادی نه سیاسی معقول انجام شود.
قوامی با بیان اینکه اگر هم اکنون در سه شیفت کار کنیم طرح توسعه فولاد اسفراین طی سه تا چهار ماه آینده به دست رئیس جمهور به بهره برداری می رسد، افزود: در سایه برجام و رفع تحریم ها ماشین آلات مورد نیاز این واحد خریداری و‌منتقل شده اما مورد استفاده قرار نگرفته است.
وی با بیان اینکه فرصت در این بخش از دست رفته و توجیه ندارد، گفت :اولویت های سرمایه گذاری به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم همانند حمل و نقل ریلی و جاده ای با مشکل مواجه شده است.
وی افزود: توسعه خطر ریلی در بخش میامی و جاجرم و ایجاد آزادراه ها در این مسیر سبب کوتاهی راه های ارتباطی و دسترسی به مناطق مختلف می شود.
1744/3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی علی اصغرافتاده

تاریخ ارسال خبر : شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 340
*
*
*
*