عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس:
آخرین مطالب
عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس:
به گزارش خبرگزاری فارس از اسفراین، هادی قوامی صبح امروز در جمع مسؤولان این شهرستان ضمن قدردانی از زحمات استاندار خراسان شمالی در مدت 33 ماه خدمتش در این استان که منشأ خدمات زیادی بود، به موضوع رشد اقتصادی اشاره و اظهار کرد: از سال 1339 تا سال 1393 متوسط رشد اقتصادی کشور ما 6/4 درصد بوده که در این مدت این رشد اقتصادی هیچ‌گاه برای کشورمان اشتغال‌زا نبوده است.

وی گفت: متأسفانه با توجه به اینکه درآمد اصلی کشورمان از نفت است، نتوانسته‌ایم از این موهبت الهی برای رونق اقتصادی کشورمان استفاده کنیم، هستند کشورهای که درآمد اصلی آنها متکی به نفت نبوده و از رشد اقتصادی بالای 8 درصد برخوردار بودند که ما در برنامه ششم توسعه به دنبال رشد اقتصادی 8 درصد هستیم.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: تورم در سال 92 به مرز 35 درصد رسیده بود که امروز با تلاش دولت یازدهم امسال به تک‌رقمی 5/9 درصد کاهش پیدا کرده است که دولت در کنترل تورم بسیار موفق عمل کرده اما وضعیت بیکاری در کشورمان بسیار بغرنج است.

قوامی گفت: راه رفع بیکاری در کشور اشتغال دولتی نیست و اگر در حال حاضر حتی تمامی کارکنان دولت را بازنشسته کنیم و با جذب بیکاران باز هم مشکل معضل بیکاری حل نمی‌شود بهترین راه برای کاهش بیکاری افزایش تولید است که اگر ما تولید را در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و گردشگری راه بیندازیم آنگاه می‌توانیم فضای خوبی برای اشتغال جوانان ایجاد کنیم هم قوه قضائیه، هم مجلس و هم دولت باید دست‌ به‌ دست هم بدهند و برای حدود 6 میلیون بیکاری که در کشورمان وجود دارد برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان اسفراین نیز در این نشست ضمن قدردانی از عملکرد دولت در برخورد با فیش‌های نامتعارف گفت: دولت در برخورد با این پدیده اقدامات بسیار خوبی انجام داده اما این‌گونه اقدامات کافی نیست و باید اقدامی جدی انجام و با مدیران متخلف برخوردی جدی و قاطع به عمل آید تا مردم به عینه برخوردهای جدی دولت را ببینند.

علی‌اصغر یحیی‌آبادی همچنین با اشاره به‌قرار داشتن در تابستان و سفرهای هم‌وطنان از تمامی مدیران و دستگاه‌های خدمات رسان خواست تا با ستاد تسهیلات خدمات سفر همکاری لازم را داشته باشند و فضای خوبی در شهرستان برای مسافرین و گردشگران ایجاد کنند.

امام‌ جمعه شهر صفی‌آباد نیز از زحمات استاندار و فرماندار اسبق شهرستان اسفراین قدردانی کرد و خدمتگزاری به مردم را یکی از نعمت‌های الهی برشمرد و افزود: برای اینکه روحیه خدمتگزاری در مدیران به وجود آید باید علل و عوامل مختلفی در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا موفقیت حاصل شود.

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری غلبه بر خودمحوری، ترویج فرهنگ خدمت‌رسانی، تقدیر و تشویق و واگذاری امور به جوانان را از عوامل موفقیت مدیران ذکر کرد و گفت: تمامی کارگزاران نظام باید خودمحوری را کنار بگذارند و زمینه واگذاری امورات به جوانان را فراهم نمایند تا جوانان با انگیزه‌ای بیشتر گام‌های مؤثری در رشد و توسعه اقتصادی کشور بردارند.

وی با اشاره به حقوق‌های نجومی مدیران گفت: در حوزه صیانت از بیت‌المال عذرخواهی به‌تنهایی کفایت نمی‌کند بلکه باید با مدیران متخلف برخوردی قاطع صورت بگیرد.
تاریخ ارسال خبر : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵
تعداد بازدید : 431
*
*
*
*